Zadzwoń do nas! Infolinia: 00800 555 220 22 (połączenie bezpłatne)

Najczęściej zadawane pytania na temat wkładek higienicznych I CAREFREE®

Wkładki higieniczne CAREFREE® pozwalają Ci czuć się czysto i świeżo każdego dnia i przy każdej okazji. Aby dowiedzieć się dlaczego, przejrzyj pytania i odpowiedzi:

 

1. Dlaczego kobiety używają wkładek higienicznych?

 

Wkładki to doskonały sposób, aby zawsze czuć się czysto i świeżo i nie martwić się o sprawy higieny w ciągu dnia. Wiele kobiet używa ich codziennie. Najczęstsze powody, dla których kobiety używają wkładek to: codzienne wydzielanie potu, wydzielina z pochwy, codzienna ochrona bielizny, długi dzień poza domem lub w podróży. Wypróbuj sama i ciesz się świeżością, jaką daje Ci wkładka higieniczna CAREFREE® każdego dnia!

 

2. Co to jest wydzielina?

 

To normalne, że w dni, kiedy kobieta nie ma okresu, zauważa białą substancję wypływającą z pochwy. Ta substancja to właśnie „wydzielina”, a jej ilość jest u każdej kobiety inna. W czasie cyklu hormonalnego wydzielina trochę się zmienia. W pierwszych dwóch tygodniach po menstruacji wydzielina jest prawie przezroczysta. Mniej więcej w połowie cyklu (ok. 1–2 tygodni po rozpoczęciu okresu) wydzielina staje się bardziej gęsta. Do następnej menstruacji ma kremowobiałą barwę. Jeśli dostrzeżesz jakąś zmianę w wydzielinie (np. zmianę barwy lub zapachu) lub jeśli zauważysz swędzenie lub pieczenie w strefie intymnej, skonsultuj się z lekarzem, ponieważ te objawy mogą świadczyć o infekcji.

 

3. Jaka jest różnica między wkładkami higienicznymi a podpaskami?

 

Generalnie wkładki są krótsze, cieńsze i węższe niż podpaski, więc wiele kobiet chętnie używa ich codziennie. Ich zadaniem jest wchłanianie codziennej wilgoci i wydzieliny. Dlatego wkładki w doskonały sposób zapewniają kobiecie uczucie czystości i świeżości w trakcie dni, w których nie ma okresu. Zadaniem podpasek jest wchłanianie krwi menstruacyjnej, zwykle są więc grubsze, dłuższe i szersze niż wkładki.

 

4. Która wkładka higieniczna CAREFREE®jest dla mnie odpowiednia?

 

Istnieje kilka różnych wersji wkładek. Każda z nich stworzona jest po to, aby sprostać różnym potrzebom. Jedne są supercienkie i elastyczne, inne z kolei mogą wchłonąć większą ilość płynu i są dłuższe. Np. wkładki CAREFREE® flexiform® idealnie dopasowują się do każdego rodzaju bielizny, niezależnie od jej kształtu – tradycyjnego lub string. Wkładki CAREFREE® aloe zawierają naturalny wyciąg z aloesu (Aloe Vera) i pozwalają delikatnej skórze oddychać. Przyjrzyj się gamie wkładek CAREFREE® lub użyj funkcji „Wybierz produkt” aby wybrać wkładkę odpowiadającą Twoim potrzebom.